Freshfem.cz
Vztahy

O klucích, kteří jsou svobodní, „ale“ přece je tam nějaký háček. Najít si přítele je někdy hotová vědní disciplína

Není svobodný jako svobodný.

6. listopad 2016, 20:07
6. listopad 2016, 20:07

Tvrdím už fakt dlouho, že to je hotová vědní disciplína najít si kluka. A když už konečně potkáš svého vytouženého prince Krasoně a jsou tam i vzájemné sympatie, i si máte co říct, najednou přichází na scénu „ale“. Mám pocit, že dnes už má každý svobodný kluk takové „ale“ připravené v záloze a nebojí se ho použít hned, jak začne jít do tuhého. Nevím, jestli to je způsobeno tím, že jsem ve věku, kdy mají lidé tendenci vše komplikovat, nebo to je jen moderní trend vypadat nedostupně. Pravdou však zůstává, že se mi opravdu dlouho nestalo, že bych potkala kluka, chlapa, muže, který by mi neřekl své „ale“. Zde je sbírka těch nejlepších.

 

1. Jsem svobodný, ALE tak trochu se s někým setkávám

„Tak trochu? Definuj tak trochu. Chodíte tak trochu na večeře? Nebo tak trochu spolu jen spíte? Je to vážné, ale jen trochu?“ Nikdy nevím, jak na takovou informaci reagovat, jaký si udělat závěr. Proč jsme se vůbec dostali do bodu, kdy toto musíme řešit, proč to nepřišlo ještě předtím, než jsme šli na první rande? Každý si v dnešní době jde nějakou svou hru či strategii, i holky i kluci, a zkoušíme, co ještě ten druhý snese a kdy už je to přes čáru. Nejsme k sobě od začátku natolik upřímní a nemáme koule tomu druhému sdělit, že v tom je ještě někdo. Dříve vyčkáváme, jakou taktiku zvolit. S kým nám je lépe, zda potáhneme dvě věci paralelně, nebo jak se to vyvine samo. Já osobně jsem člověk, který si opravdu nejvíce na světě cení upřímnosti a jsem radši, když mě někdo postaví před holý fakt, než když mám po měsíci šokovou terapii. Proto stále nerozumím, co to je za moderní trend se s někým „tak trochu“ setkávat. Nepříliš, aby to nebylo příliš seriózní, ale zase dostatečně, aby byl sex?

 

O klucích, kteří jsou svobodní, „ale“ přece je tam nějaký háček. Najít si přítele je někdy hotová vědní disciplína


2. Jsem single, ALE rozešel jsem se před 4 měsíci

Po 3 letech. Znáte to, potkáte někoho v klubu, v kině, v obchodě, začnete si psát, přijde první rande a nic nenaznačuje tomu, že by někde mohl nastat problém. Jeho profil na Instagramu nevykazuje žádné známky přítelkyně, na Facebooku svítí nápis SINGLE, máme zelenou a otevírají se nové avantýry (pozn. red. milostná dobrodružství). A najednou ze dne na den, v podstatě nevysvětlitelně, večer nepřijde zpráva „dobrou:-*“ a ráno nepřijde nic. V hlavě se ti rozjede souběžně 24 možných scénářů, co se mohlo stát, kde nastala chyba, zda se chtěl s tebou jen vyspat nebo je v tom někdo jiný a vysvitne, že přece jen je. EX. Se kterou sice již xy měsíců nechodí, nesetkává se a komunikuje minimálně, ale stále tam je. Takový malý černý obláček, který se jen tak nad vámi vznáší a občas z něj trošku kápne (jedna, dvě smsky), ale jednou za čas spustí monzun (zoufalé opilé telefonáty ve 3 ráno). Čas je v tomto případě mocný čaroděj, ale není všechno perfektní a ideální hned jako po mávnutí kouzelného proutku Hermiony, spíše je to takové mávnutí zlomené hůlky Rona Weasleyho a vy jen čekáte, jaký bude výsledek. Netřeba hned házet flintu do žita, ale je třeba si určitě uvědomit, zda jste dost ready na to, že před vámi tam někdo byl. Dlouho.


O klucích, kteří jsou svobodní, „ale“ přece je tam nějaký háček. Najít si přítele je někdy hotová vědní disciplína


3. Mám přítelkyni, ale chci se s ní rozejít

Prosím tě, když uslyšíš tuto větu, v té vteřině si vezmi ze stolu iPhone, vypoj nabíječku, obleč si svůj pěkný kabát ze Zary a KAŠLI NA TO. Fakt se zvedni, řekni, že ti do toho přišly neodkladné povinnosti, nebo cítíš, jak na tebe přichází astmatický záchvat a jdi na víno. Zavolej kamošce a opij se jako doga. Chlapi, kteří mají přítelkyně a přesto mají tendenci vyhledávat jiné ženy, se zkrátka nudí. Nudí se ve vztahu, ve kterém jsou dlouho a logicky nastal ten moment, kdy přišel stereotyp. Potřebují vzrůšo a napovídají ti všechny možné bajky o tom, jak to už mezi nimi nefunguje, jak spolu nespí, jak se s ní nudí, jak je pod pantoflem a chce to už rok skončit, všechno proto, aby zažil něco nového. Když je to tedy tak tragické, proč je stále s ní? Nějaká jistota do budoucna, že nebude sám nebo jen pohodlnost a zvyk? Možná je to právě proto, že je s osobou, která je schopna tolerovat takové excesy a raději zavírá oči před realitou, než aby ho měla konfrontovat. Opravdu chceš být ta druhá, která bude doma přemýšlet, jak usíná u přítelkyně v posteli nebo jak s ní jede na letní dovolenou? To nechceš. A nechceš ani kluka, který se s tebou začal setkávat během toho, kdy měl vztah, protože tento fakt ti navždy zůstane v hlavě. Uložený v takové malé zásuvce někde v podvědomí, připravený se připomenout, když přijdou první pochybnosti, jestli tě náhodou nepodvádí.

 

O klucích, kteří jsou svobodní, „ale“ přece je tam nějaký háček. Najít si přítele je někdy hotová vědní disciplína


4. Mám přítelkyni, ale nechci se s ní rozejít rozejít

Ano, jsou i tací. Dlouhodobě šťastně zadaní, ale DTF (down to f*ck) - za každou cenu. Nic nenasvědčuje, že by byl ve vztahu nešťastný nebo že by to skřípalo, dokonce se veřejně hlásí a přiznává ke skutečnosti, že někoho má. Přesto vždy, když ho potkáš v klubu, kontroluje mandle někomu jinému nebo na parketu tančí tělo na tělo s nějakou žabkou, se kterou nenápadně ruku v ruce opouští v pozdních ranních hodinách klub. Přitom miluje svou přítelkyni, je to budoucí matka jeho dětí a v životě by nechtěl jinou. Někdo sbírá Pokémony, někdo pogy, někdo ženy. V tomto máme jednu velkou nevýhodu, že nedokážeme oddělit sex a lásku. Chlap dokáže milovat jednu ženu a mít sex s 30, protože je to v podstatě z biologického hlediska normální, jelikož mají v sobě přirozeně chuť a potřebu se rozmnožovat. S tím bohužel nepohneme, to je příroda.

 

O klucích, kteří jsou svobodní, „ale“ přece je tam nějaký háček. Najít si přítele je někdy hotová vědní disciplína

 

5. Jsem svobodný, ale nejsem připravený na vztah
Stará známá ohraná písnička, kdy si nejsi zcela jistá, zda jsi mimo ty, nebo on. Někdy je špatné načasování opravdu kamenem úrazu, a i když si dvě osoby sedly a mohlo by to za běžných okolností šlapat jako švýcarské hodinky, tak to prostě nejde. Buď je to množství povinností ve škole, těžký semestr, mnoho zkoušek nebo nový projekt v práci, který vyžaduje pozornost, případně nějaký jiný vytyčený cíl, kterému se člověk věnuje. Někdy však jde opravdu jen o výmluvu, když události naberou příliš rychlý spád a vše vypadá najednou až moc vážně a on chudák vlastně zjistí, že vztah nechce. Tehdy měj vždy na paměti, že láska je jako prd, když na to moc tlačíš, tak je z toho většinou hovno.


6. Jsem svobodný, ale nemůžu si vybrat

Známe to všichni, v moři plave příliš mnoho rybiček, aby sis chytil jednu Dory a vrátil se do člunu. Tak jako máš ty rozepsané 3 konverzace na WhatsApp, další dvě na Instagramu a novou žádost o přátelství po páteční party, tak má i on. S jednou byl v kině, s druhou venčit psa, třetí ho pozvala na koncert a se čtvrtou byl na palačinkách. Nic vážného, vždyť byli jen venku. Ale to jste byli i vy. A teď co? Přesvědčovat ho o svých kvalitách, nebo čekat, dokud si nevybere? Problém je, že máš co do činění s playerem, který ví, že ho baby žerou a možná si ani vybírat nechce. Upřímně, kdo nemá rád ten pocit, když mu hoří telefon a je chtěný. Dej tomu šanci, ale nehroť věci, nevyvolávej, nevypisuj, protože když opravdu bude chtít, tak se ozve.


O klucích, kteří jsou svobodní, „ale“ přece je tam nějaký háček. Najít si přítele je někdy hotová vědní disciplína

 


Není chlap jako chlap a není ALE jako ALE. Proto rozhodně nechoď do nového vztahu s negativním přístupem, zkoušej, uč se z chyb, ale hlavně opatrně. A pokud máš i ty nějakou příhodu, kdy byl svobodný, ale vlastně ne tak docela, napiš nám do komentářů.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.