Freshfem.cz
Vztahy

Proč šťastné páry nepotřebují ukazovat denně na sociálních sítích, jak jsou zamilovaní?

Co na srdci, to na Facebooku. Tak tohle rozhodně není motto šťastných párů. Máme hned několik důvodů proč.

10. květen 2017, 15:02
10. květen 2017, 15:02

Čerstvé páry a sociální média. Tak tyhle dvě věci k sobě pasují asi jako hipster a chytrý telefon bez jabka. Jednoduše vůbec. Úplně nejlepší je, když holka začne chodit s béčkovym fotbalistou, týden máte Facebook zaspamovaný jejich (v lepším případě jen) líbajícíma se fotkama s hashtagama #forevertogether #purelove a pak, ze dne na den, jako by se po fotkách slehla zem. Pravděpodobně zjistila, že ji podvedl hned první den jejich ryzího vztahu. No tak to by byl jeden z případů, kdy se ti dva ani nestihli poznat, ale potřebovali se chlubit svým vztahem se na sociální sítě. Proč poznat charakter toho druhého a zjišťovat, jestli spolu budeme moci koexistovat déle, než týden? Hlavní je všem ukazovat vaši lásku!

 

No tak přesně to šťastné páry dělat nepotřebují. První týdny si užívají jeden druhého, poznávají se a ani je nenapadne vytáhnout mobil a něco postovat. Na to prostě nemáte ani pomyšlení. V dnešní době okamžiky, kdy si ani nevzpomeneme na to, že nějaký smartphone máme, jsou právě ty, pro které stojí za to žít. Ať to zní sebevíc jako mantra z letáčku na joga studio, kde se cvičí jen na bio podložkách, uznejte, že něco pravdy na tom je. Tady jsou důvody, proč šťastné páry nepotřebují postovat 4 fotky denně na sociální sítě.

  

1. Vztah je soukromá věc, kterou nemají potřebu sdílet s okolím

Sdílet svoje jídlo, outfity či domácí mazlíčky, to je ok. Teda pokud to všechno nesdílíte v jeden den. Ale sdílet vše, co s partnerem děláme, včetně intimních okamžiků (ano, i to se děje), to je trochu moc. Spokojeným párům stačí tohle všechno hezké zažít, nepotřebují to ukazovat celému světu.

 

 

2. Nepotřebují nikomu dokazovat, že mají šťastný vztah

Na sociálních sítích se dá realita velmi snadno upravit. Chceme, aby si okolí myslelo, že se máme skvěle a jsme mega cool. A tak jsme schopni se vyfotit ve skoku s úsměvem jak z reklamy na Signal před rozkvetlou jabloní ideálně v Calvin Klein podprsence i přesto, že už týden máme hroznou depku, a jediné, co by nám vykouzlilo náladu odpovídající hashtagu #happy, je Nutella. Nebo víno. Nebo víno s Nutellou. Chceme pomocí našich postů přesvědčit nejen ostatní, ale i sebe o tom, že je vše ok. A přesně to dělají páry, kterým to úplně neklape, přesvědčují sebe i okolí, že jsou ten nejzamilovanější pár pod sluncem.

 

 

3. Offline si dovolenou užijí víc

Pokud si máte co říct a je vám spolu krásně, nepotřebujete na dovolené nic jiného než toho druhého. Wi-Fi, online svět a neustále focení potřebují jen páry, které se spolu nudí a nevystačí si s jejich offline realitou. Až najdou spřízněnou duši pochopí, že procházka, kde vás na každém rohu nemrzí, že jste se zrovna nevyblejskli a v nejbližší Wi-Fi free kavárně to hned nepostli s nepostradatelným #couplegoals, je o něčem úplně jiném.

 

 

4. „Co na srdci, to na Instáči“ není jejich taktika

Mimo zamilované pozérské fotky, které jsou věrohodné asi jako když si někdo vyfotí v kavárně Kunderův Žert vedle frappé ze Starbucks, jsou páry, kterým vztah vydrží týden specialisté na sáhodlouhé veřejné vyznání lásky. A stejně jako by si člověk, co má opravdu rád Kunderu a hltá jeho knihy, Žert nikdy nepostl na Instáč, tak by vyznání lásky opravdu od srdce nikdo nepostoval na sociální sítě. Alespoň ne denně. To připojené k žádosti o ruku tolerujeme.

Jsi jediná láska mého života, to, co cítím s tebou, jsem ještě nikdy nepocítil.“ Jen škoda, že jsi přesně tohle psal před týdnem jiný.

 

5. Umí si vše vyříkat

Když nespokojené páry sdílí svojí nespokojenost na sociální sítě, to je už úplný vrchol. Ideálně ještě nějakým dojemným citátkem, který má tedy tomu druhému naznačit, co je špatně. I kdyby zrovna nepřespával u jiné, tak tenhle náznak stejně nepochopí, marná snaha holka. Nemluvě o neustále změně statusu, z je to komplikované, na ve volném vztahu. Éra „facebook official“ je dávno za zenitem a ty opravdu nemusíš všem oznamovat, že jsi ve vztahu. A už vůbec ne, že je to komplikované. Pokud to je komplikované, s tím druhým si jednoduše promluv a neinformuj o tom okolí dříve, než partnera/partnerku. To je recept spokojených párů.

 

 

Zkuste si alespoň na víkend, nebo den užívat jen jeden druhého, smazat z mobilu Instagram, Facebook, Twitter i Snapchat (nebojte po instalaci bude zase vše při starém, i s vašima likes) a dejte nám vědět, jak jste si společně strávený čas užili. Já jsem to zkusila a je to bomba!

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.