Freshfem.cz
Krása - Trendy

Polodlouhé mikádo, mokrý look či krátká ofina. Inspiruj se trendy ve světě dámských účesů

Nech se inspirovat známými tvářemi a odstartuj tak nový školní rok změnou svého účesu.

10. září 2018, 13:20
zdroj: Instagram/@kendalljenner, @kyliejenner, @simonahegerova
10. září 2018, 13:20

Před nedávnem jsme ti přinesli články o šíleném trendu DNA copů, ale pokud nechceš zajít do takových extrémů a raději vsadit na jistotu, jsi tu správně. Kromě osvědčené klasiky v podobě silver účesů je v současnosti velmi v kurzu například mokrý look, krátká ofina, box braids nebo ulízaný zadní drdol, ale také se do módy opět vrátilo polodlouhé mikádo.

 

Jelikož prázdniny už pomalu končí a škola nám klepe na dveře, proč neohromit zcela novým lookem? Život je změna, a proto se klidně nech inspirovat známými tvářemi a odstartuj školní rok se zcela novým účesem.

 

Polodlouhé mikádo

Tento střih byl trendy již vícekrát v posledních dekádách našeho, ale zejména minulého století a zdá se, že natrvalo neodejde snad nikdy. V současnosti ho mají v oblibě mnohé modelky, zpěvačky či blogerky, které se nebojí zvýraznit rysy své tváře.

 

Navíc je tento typ účesu víc než praktický a také velmi hravý. Mikádo můžeš nosit zarovnané, střapaté, kudrnaté, v ohonu či za ušima. Je to jen na tobě a na tvé aktuální náladě.

 

 

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa TTAPPLE (@ttapple),

 

 

 

 

Mokrý look

Velmi specifický typ účesu, který si v poslední době oblíbili zejména Kardashianky. Působí velmi originálně. Hodí se spíše na společenské akce a k elegantnímu oblečení. K jeho dosažení stačí jednoduché aplikování vlasového gelu a vody, ale pamatuj si, že méně je někdy více.

 

Pokud to přeženeš, nejenže budeš vypadat, jako bys měla vlasy mastné, ale také ti bude nějaký čas trvat, než se toho dokonale zbavíš.

 

 

 

 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Barbie® (@nickiminaj),

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Thomas (@tjbucklen),

 

 

Krátká ofina

Ofina se letos těší oblibě u mnoha žen a zvláště když je podstřižená nakrátko a do čela zasahuje jen z části. Nejenže tento střih vypadá čerstvé, ale také působí kratší vlasy mnohem hustěji. Dokonale se hodí k mikádu, ale i kombinace dlouhého účesu s mini ofinkou není krok vedle. Podobná varianta, avšak v mužském provedení se nazývá crop cut a také je letos velmi populární.

 

 

 

 

 

 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@madisonsewell_),

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@madisonsewell_),

 

Ulízaný zadní drdol

Pravděpodobně nejaktuálnějším trendem tohoto léta se stal jednoduchý ulízaný zadní drdol, jehož realizace je maximálně jednoduchá, avšak ve finální podobě působí opravdu famózně a z každé ženy rázem udělá hotovou dámu.

 

K jeho vytvoření doporučujeme spíše kratší sestřih, protože delší vlasy zapříčiní i větší drdol, což ve výsledku nemusí vypadat nejestetičtěji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Box braids

Populární dovolenkový look se letos stává plnohodnotným dámským účesem, kterým nic nezkazíš. Právě naopak. Asi by tě ani nenapadlo, že tyto afro copánky vznikly již v roce 3500 př. n. l. v Egyptě. Mnohé ženy v té době nosily zejména krátké box braids a aplikovaly do nich různé šperky a korálky.

 

Ty však klidně můžeš zůstat věrná jednoduššímu provedení. V současnosti si účes našel uplatnění u mnoha známých tváří a v různých barevných provedeních.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barevné střihy

Barevné účesy nebyly nikdy více v kurzu, jako je tomu právě teď. Pravděpodobně to zapříčinily světoznámé celebrity, které se v poslední době absolutně nebojí experimentovat se svými vlasy. Proto zahoď zábrany i ty a klidně si vyber jakoukoliv barvu.

 

Aktuálně jsou velmi trendy barvy jako růžová, modrá či žlutá nebo různé vybledlé odstíny, ale pokud miluješ extravaganci, klidně si vezmi příklad od duhového rapera Tekashiho. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapnuté vlasy s visící ofinou

Maximálně jednoduchý a minimalistický účes, kterým rozhodně nelze nic zkazit. Vlasy si zkrátka zapneš do copu nebo drdolu, ale ofinu necháš viset a rozdělíš na dvě části do obou stran.

 

Ještě lépe ho ozvláštníš tím, když si přední visící vlasy nakulmuješ a zvlníš. Díky tomu vytvoříš opravdu unikátní a zároveň něžný look.

 

 

 

 

 

 

 

Ktorý typ účesu sa ti páči najviac?
Polodlhé mikádo
107 hlasů
Mokrý look
6 hlasů
Krátka ofina
9 hlasů
Ulízaný zadný drdol
37 hlasů
Box braids
9 hlasů
Farebné strihy
19 hlasů
Zapnuté vlasy s visiacou ofinou
87 hlasů
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.