Freshfem.cz
Móda

10 půvabných plus-size modelek, které bourají stereotypy o štíhlém ideálu krásy

Jejich cílem je podporovat plnoštíhlé ženy a dodat jim pocit sebedůvěry.

23. červenec 2018, 11:36
zdroj: Instagram/@ashleygraham, @jadasezer, @iskra, @lateciat
23. červenec 2018, 11:36

Ženský modeling už dávno není jen o tradičních, tzv. „dokonalých“ mírách 90-60-90. Krása je relativní pojem a tu ženskou už nedefinuje pouze co nejštíhlejší postava, jako tomu bylo kdysi. Právě naopak, do popředí se poslední roky stále více dostávají takzvané curvy models nebo plus-size modelky, které dokázaly zaujmout miliony lidí po celém světě a prorazit ve velkém světě modelingu.

 

Jejich kila navíc také pomáhají mnohým ženám a dodávají jim pocit krásy a sebejistoty. Nádherných žen, které se svými křivkami rozhodly zbourat stereotypy a vyjít ze zažitých standardů, rozhodně není málo. V různých kampaních či na molech proto můžeme častokrát pozorovat i kypřejší a oblejší tvary, což nám však absolutně nevadí. Skvostné plus-size modelky nám totiž stále více dokazují, že i s plnými křivkami můžeš vypadat sexy a cítit se sebevědomě.

 

My se dnes společně podíváme na ty nejúspěšnější a nejžádanější baculky, kterým se podařilo ovládnout svět modelingu. Těchto 10 krásek nás dokáže potěšit nejen svým vzhledem, ale také tím, že posílají ženám důležitý vzkaz, aby se měly rády i s kily navíc, aby byly hrdé a aby se nebály ukazovat své tělo.

 

Jada Sezer

Jada svou kariéru začala jako blogerka a ve svých příspěvcích se snažila dodat pocit sebedůvěry všem plnoštíhlým ženám, které bojují s vlastním odmítáním a pochybnostmi. Později se stala tváří kampaní pro L'Oréal Paris #AllWorthIt a #TrueMatch, čímž se ještě více dostala do povědomí veřejnosti, ale zejména modelingových agentur.

 

Před nějakým časem se také objevila na titulní straně ženského fitness magazínu Women's Health, kde pózovala úplně nahá. Jada se rovněž často aktivně zapojuje do charitativních činností a podporuje různé neziskové organizace a hnutí pomáhající duševně postiženým lidem.

 

 

 

 

 

 

Iskra Lawrence

Britská rodačka proslula zejména tím, že na svém instagramovém profilu zveřejňovala neupravované a neretušované fotografie. Ihned si našla mnoha obdivovatelů přirozené krásy. Půvabná blondýnka se často objevuje jako tvář mnoha kampaní se spodním prádlem, například pro značky American Eagle Outfitters či Adore Me.

 

Loni se také zúčastnila newyorského Fashion Weeku za značku Chromat a pár měsíců nato se zas ukázala na mole v rámci pařížských módních dní, už pro L'Oréal Paris. Britka se nijak netají tím, že její obvod pasu měří 112 cm a celkově váží přes 80 kilo. Díky svému přirozenému zevnějšku a záviděníhodnému sebevědomí dokázala na Instagramu získat už více než 4 miliony příznivců.

 

 

 

 

 

 

La'Tecia Thomas

Australská brunetka s výraznými očima La'Tecia se narodila v Melbourne, kde byla také již v 15 letech objevena místní modelingovou agenturou. Momentálně je jednou z nejznámějších australských modelek vůbec. Nejprve začínala jako fitness trenérka, ale nyní se věnuje zejména svému Instagramu či youtubovému kanálu, kam často přidává různé beauty videa, lookbooky nebo hauly. Prostřednictvím svých sociálních sítí se modelka snaží pomáhat mladým dívkám s úctou k sobě samým a ukazuje jim, jak být hrdá na svou přirozenost.

 

 

 

 

 

 

Ashley Graham

Asi nejznámější plus-size modelka na světě, která inspirovala většinu ostatních baculek vydat se na cestu modelingu. Krásná tvář doplněna o ladné křivky s neuvěřitelným charismatem a sebevědomím. Toto vše a ještě více se skrývá pod jménem Ashley Graham. 30letá Američanka se během své kariéry stihla stát tváří mnoha prestižních kampaní, spolupracovala s řadou velkých značek, vydala několik knih, a dokonce byla vyrobena i panenka Barbie s její podobiznou.

 

Svou modelingovou kariéru začala už jako 12letá a od té doby již dosáhla nespočet úspěchů, za což jí patří pomyslný titul královny všech ostatních modelek s křivkami. Ashley také poměrně často předvádí na newyorském Fashion Weeku, a dokonce má i vlastní značku spodního prádla. Loni se objevila úplně nahá v kampani módního návrháře Prabala Gurunga, čímž ještě více dokázala své velké sebevědomí a spokojenost s vlastním tělem.

 

 

 

 

 

 

Candice Huffine

Americká plnoštíhlá modelka je žádanou tváří u mnoha předních světových návrhářů či prestižních magazínů. Kariéru odstartovala již v roce 2000 a o deset let později se dostala do povědomí široké veřejnosti, když se objevila v módním editoriálu lednového čísla V Magazine. Také se stala první ženou s křivkami, která se dostala do exkluzivního kalendáře Pirelli s akty známých hereček a modelek. Rovněž podporuje různé neziskové organizace pomáhající LGBTI komunitě.

 

 

 

 

 

 

Tabria Majors

Další Američanka na našem seznamu, která se však modelkou stala zcela neplánovaně. Ještě donedávna Tabria pracovala jako uklízečka a nikdy by ji ani nenapadlo, že se jednou stane světoznámou modelkou. Jejího instagramového profilu si však všimla jedna modelingová agentura, která ji oslovila, a momentálně je jednou z nejvyhledávanějších plus-size modelek světa. Během kariéry ji zahrnovalo již mnoho modelingových domů a na kontě má spolupráce s různými velkými značkami jako například Calvin Klein.

 

 

 

 

 

 

Lilli Luxe

28letá blondýna, také známá jako Natalie Renee, se narodila v Texasu a aktivní modelkou je od roku 2012. Nepatří pod žádnou agenturu. Rozhodla se, že dokáže prorazit i nezávisle, jen díky svému Instagramu. Její velkou vášní je cestování a samozřejmě pózování před objektivy. Vytvořila i svůj vlastní pikantní foto kalendář, dostupný na webu Mag Cloud.

 

Plus-size modelka je také známá tím, že založila organizaci s názvem Confident Curves and Radiant Minds za účelem pomáhat plnoštíhlým ženám s jejich sebeúctou a sebedůvěrou, a to pomocí různých workshopů a školení.

 

 

 

 

 

 

Pamela Alexandra

Exotická plnoštíhlá modelka je z matčiny strany Brazilka a z otcovy Švýcarka. Díky svému sebevědomí a oblým křivkám pomáhá mnoha zoufalým a nejistým ženám po celém světě. V roce 2016 moderovala módní show ve švýcarském Lucernu, ale také se objevila i ve videoklipu ke skladbě No Mediocre od dvojice T.I. a Iggy Azalea. Zbožňuje cestování a na svém Instagramu má již přes milion followerů.

 

 

 

 

 

 

Stephanie Viada

Americká 30letá plnoštíhlá modelka se proslavila zejména spolupráci s módními značkami jako Debshops, GS Love či Forever 21. Kromě modelingu pracuje i jako makeup artista a také vlastní kosmetický salon. Je milovníkem zvířat a sama dokonce kdysi pracovala na veterinární klinice. Momentálně ji zastřešuje plus-size modelingová agentura Natural Models.

 

 

 

 

 

 

Chloe Marshall

Chloe je 27letá rodačka z Anglie, vítězka Miss Surrey 2008 a finalistka soutěže Miss Anglie v plus-size kategorii, díky čemuž se proslavila nejen v Británii, ale i mimo ni. Její cíl stát se profesionální modelkou doprovázela touha pomoci se sebedůvěrou všem boubelkám, které trpí úzkostlivým odsuzováním vlastního vzhledu a také zbourat stereotyp o štíhlém ideály krásy. Spolupracovala již s velkým množstvím prestižních modelingových agentur, ale momentálně patří pod JAG Models.

 

 

 

 

 

Ktorá plus-size modelka zo zoznamu ťa zaujala najviac?
Jada Sezer
137 hlasů
Iskra Lawrence
587 hlasů
La'Tecia Thomas
86 hlasů
Ashley Graham
366 hlasů
Candice Huffine
43 hlasů
Tabria Majors
35 hlasů
Lilli Luxe
115 hlasů
Pamela Alexandra
48 hlasů
Stephanie Viada
96 hlasů
Chloe Marshall
426 hlasů
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.