Freshfem.cz
Lifestyle

Španělskou Miss Universe vyhrála poprvé transgender soutěžící

Sympatická Angela Ponce svým vítězstvím boří předsudky.

3. červenec 2018, 20:26
3. červenec 2018, 20:26

Před pár dny se v soutěži Miss Universe psala historie. Titul španělské Miss Universe získala poprvé transgender žena, která zvítězila v silné konkurenci soutěžících a představí se na celosvětové verzi Miss Universe, kde bude reprezentovat svou rodnou zemi.

 

Soutěže krásy přitom již delší dobu nejsou čistě jen o kráse a zbavují se také prohlídek v plavkách, a tak do popředí konečně vystupuje kromě krásy i charisma, inteligence či smysl pro humor. V každé z kategorií Angela Ponce exceluje, díky čemuž i triumfovala.

 

 

Na svém Instagramu po výhře napsala, že odjakživa snila o zastupování španělských barev před celým světem. Teprve 26letá modelka by chtěla do celosvětového kola soutěže přinést myšlenky inkluze a rozmanitosti, ale neplánuje se zaměřovat výlučně na LGBTQ+ komunitu. Nejraději by byla, kdyby celý svět pochopil, že diverzita je přesně to, co lidi dělá výjimečnými.

 

Do soutěže se Angela mohla přihlásit až po roce 2012, kdy Miss Universe Organisation odstranila zákaz pro transgender soutěžící. Španělka se stala první transgender osobou, která titul i získala. Uvidíme, jak se jí bude dařit na světovém fóru.

 

 

 

 

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.