Freshfem.cz
Móda - Oblečení

Unikátní přehlídka Life is Fashion vypukne už za pár dní. Na návštěvníky čeká nabitý program a spousta návrhářů, kteří představí své kolekce

Známí i začínající návrháři představí na třídenní přehlídce Life is Fashion své kolekce. Návštěvníci se také mohou dozvědět něco o tom, jak se vyrábí šaty či klobouky a chybět nebudou ani zajímavé workshopy. O zábavu by tak mělo být postaráno.

23. březen 2018, 15:53
23. březen 2018, 15:53

Již tuto neděli propukne v Praze v prvorepublikovém Paláci Adria třídenní přehlídka lokálních návrhářů Life is Fashion, která potrvá až do úterý. Její hlavní myšlenkou je přiblížení příběhů jednotlivých lokálních návrhářů veřejnosti, poznání jejich řemesla, podpora udržitelnosti a upozornění na negativní dopad módního průmyslu na životní prostředí. Návštěvníci také dostanou možnost dozvědět se více o tom, jak vznikají džíny míru, šaty, klobouky či šperky.

 

V Galerii Kritiků vznikne 15 pop up storů se známými i začínajícími návrháři, kteří představí své kolekce a v rámci programu promluví o své práci, o tom, co je inspiruje, s jakými materiály pracují a jak kolekce vznikaly. Mezi ně patří například nadějný světoznámý návrhář Pavel Berky, který poprvé představí svoji novou kolekci SS18, Roman Humlíček a jeho džíny na míru, Rebeka Monhartová s novou kolekcí recyklovaných kšiltovek a klobouků, Josefína Bakošová, jejíž doménou jsou dámské šaty a košile, či návrhářka Tamara Bodnárová, která se objevila v březnovém čísle britského časopisu Vogue.

 

Unikátní přehlídka Life is Fashion vypukne už za pár dní. Na návštěvníky čeká nabitý program a spousta návrhářů, kteří představí své kolekce

 

Tahákem pro nadšence módy, ale také úspěšných projektů, jsou oblíbená a známá trička Manifesto, které vytvořilo duo Ester Geislerové a Josefíny Bakošové, ty se zároveň staly tváří letošního ročníku Life is Fashion. Jejich projekt Manifesto získal svoji oblibu díky notoricky známým a stále dokola používaným větám ve vztazích, které Ester a Josefína úspěšně přenesly na trička. Podrobně o svém projektu promluví v neděli v 16:00 v hodinové debatě.

 

Pro ty, kteří chtějí přidat ruku k dílu, jsou připraveny tvůrčí workshopy pod vedením lektorek z nízkoprahové dílny Metráž, na nichž si zájemci mohou vyrobit a odnést domů jeden z kožených šperků.  Kromě toho představí Metráž Design svoji novou kolekci šatů, které vznikly ve spolupráci s návrhářkou Monikou Drápalovou.

 

Návštěvníci si tak mohou zpříjemnit neděli či pondělní a úterní odpoledne po práci a přijít do příjemného prostředí načerpat inspiraci, nové poznatky a odnést si jeden z originálních kousků od jednoho z návrhářů. Šikovný kavárník David Stránský bude připravovat drinky z kávy, které vás jistě nakopnou. Organizátoři projektu sází na příjemné prostředí, originální módní kousky, které vám návrháři upraví na míru, a zajímavý program.

 

Fotograf Jan Kurt doplní Life is fashion o své fotografie znázorňující krásu ženského těla. Právě ženy, cestování a krása všude kolem nás je pro něj inspirací. Jan fotí od studentských let a posledních pár let je focení jeho velká vášeň.

Unikátní přehlídka Life is Fashion vypukne už za pár dní. Na návštěvníky čeká nabitý program a spousta návrhářů, kteří představí své kolekce

Dveře budou návštěvníkům otevřeny v neděli od 13 do 19 hodin, v pondělí a úterý pak od 16 do 21 hodin. Vstupné činí 120 Kč a všechny plánované workshopy a přednášky budou zdarma se zakoupeným vstupným na akci.

 

Navštívit můžete také oficiální web www.lifeisfashion.cz nebo facebookovou a instagramovou stránku.

 

25. – 27. 3. Galerie Kritiků – Palác Adria, Jungmannova 31

 

PROGRAM

Neděle 25. 3.                                   

14:00     16:00     Workshop: Výroba náramků s Metráž Design

16:00     17:00     Ester a Josefína: O projektu Manifesto, Instagramu a plánech

17:00     18:00     Rebeka Monhartová: Představení nové recyklované kolekce kšiltovek

                                              

Pondělí 26. 3.                    

17:00     19:00     Workshop: Výroba náhrdelníku s Metráž Design

19:00     20:00     Pavel Berky: Jak vznikala kolekce SS18

20:00     21:00     Martin Brindza  Jak probíhá výroba kolekce šperků

                                              

Úterý 27. 3.                       

17:00     19:00     Workshop: Výroba náušnic s Metráž Design

  

Seznam návrhářů:

JOSEFÍNA BAKOŠOVÁ

ESTER A JOSEFÍNA

PAVEL BERKY

ROMAN HUMLÍČEK

TAM ARA

MICHAL MAREK

METRÁŽ DESIGN - MONIKA DRÁPALOVÁ

REMON BY REBEKA MONHARTOVÁ

HELENA BEDRNOVÁ

BSTEPAN

MARTIN BRINDZA

ANNA SCHWITZER

MAYOBELL

BREE

GERVIN - THE BRACELET HOOK

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
návrat nahoru Zdroj: Tisková zprávaFoto: Life is Fashion